Team Alaska – Arctic Winter Games & Junior Nationals

Congratulations to all members of Team Alaska for Arctic Winter Games & Junior Nationals!

Arctic Winter Games

U14

  • Marit Flora
  • Katey Houser
  • Meredith Schwartz
  • Maria Nedom
  • Rowan Morse
  • Mark Eggener (Attending AWG on Biathlon Team)
  • Ethan Eski
  • Caleb Petersen
  • Peter Kulp

U16

  • Emily Walsh
  • Neena Brubaker
  • Autumn Daigle
  • Alia Berrigan
  • Tobin Hobbs
  • Gavin Block
  • Peter Hinds
  • Thomas Bueler

U18

  • Avery Mozen
  • Kaylee Heck
  • Adeline Wright
  • Kellie Arthur
  • Noah Ravens
  • Samuel York
  • Rhys Yates (Qualified – but declined position)
  • Luke Fritzel
  • Miles Dennis

Junior Nationals

U16

  • Kendall Kramer
  • Quincy Donley
  • Garviey Tobin
  • Maggie Druckenmiller
  • Ivy Eski
  • Maja Lapkass
  • Maya Brubaker
  • Tatum Witter
  • Emily Walsh (Qualified but chose AWG)
  • Hannah Armbrust
  • Michael Earnhart
  • Max Beiergrohslein
  • Alexander Maurer
  • Gavin Block (Qualified but chose AWG)
  • Kelly Martin
  • Alton Denton
  • Jordan Laker-Morris
  • Aaron Maves
  • Dale Baurick

U18/U20

  • Molly Gellert
  • Annika Hanestad
  • Hannah Rudd
  • Jenna Difolco
  • Anna Darnell
  • Helen Wilson (Attending World Junior Biathlon)
  • Grace Gilliland (Attending World Junior Biathlon)
  • Hailey Swirbul
  • Aubrey LeClair
  • Heidi Booher
  • Maggie Meeds
  • Addison Gibson
  • Adrianna Proffitt
  • Emma Nelson
  • Annie Gonzales
  • Tjarn Bross
  • Alyeska Daniels
  • Emma Jerome
  • Ellie Mitchell
  • Caitlin Gohr
  • Maggie Whitaker
  • Avery Mozen (Qualified but chose AWG)
  • Gus Schumacher
  • Luke Jager
  • Ti Donaldson
  • Zanden McMullen
  • Canyon Tobin
  • Hunter Wonders
  • Dawson Knopp
  • Eli Hermanson
  • Tracen Knopp
  • Logan Mowry
  • Karl Danielson
  • Kai Meyers
  • Noah Ravens (Qualified but chose AWG)
  • Ari Endestand
  • Josiah Alverts
  • George Cvancara
  • Bryce Pintner
  • Chip Schoff
  • Everett Cason
  • Micah Barber

 

Highslide for Wordpress Plugin